Finanzen

Analiza cen Bitcoinów: BTC Teraz w Crucial Resistance – $9,200 czy $10K Dalej?

Szybkie podsumowanie: po prawie miesiącu nudnej akcji cenowej wokół znaku $9200, Bitcoin w końcu udało się wybuchnąć.

W zeszły wtorek widzieliśmy mini wiec w BTC, podczas gdy cena poszła w górę do następnego zaznaczonego oporu przy opadającej żółtej linii (pokazanej na obu wykresach poniżej), który jest również opór $9650 – wspomniane w naszej poprzedniej analizie cen z ostatnich dni.

Dwa wielkie znaki dla kryptońskiego ekosystemu po mini-walucie: po pierwsze, całkowity limit rynku kryptońskiego wzrósł razem z Bitcoinem – do ekosystemu wkracza nowy pieniądz, a nie obraca się między Bitcoinem a innymi krypto walutami.

Drugim przełomem jest fakt, że ten rajd odbywał się w czasie, gdy rynki światowe upadały w czwartki i piątki dni handlowych. Rozdzielenie? Przynajmniej teraz, tak się wydaje.

To, czego się tutaj spodziewamy

W momencie pisania tych wierszy, Bitcoin zmaga się z opornością 9600 dolarów, wraz z zaznaczoną żółtą, opadającą linią.

W przypadku wyłamania – prawdopodobnie będziemy świadkami powtórnego testu Bitcoina na 9800$ i prawdopodobnie 10.000$ w ciągu kilku następnych dni (jeśli nie później niż w ten weekend).

Na poziomie makro, 10.500 dolarów – co jest górą roku 2020 – jest nadal głównym obszarem oporu, który Bitcoin będzie musiał pokonać dla znacznie większego biegu byków.

Jednakże, ten obecny opór nie powinien być łatwy dla Bitcoina, po dwóch nieudanych próbach przełamania żółtej linii zaledwie w ciągu ostatnich trzech dni.

Ponadto, stochastyczny oscylator RSI wytworzył niedźwiedzią przeprawę na wykupionym terytorium. Może to być znak, że konieczna jest korekta. Poza tym, wolumen handlu nadal nie jest znaczący, bardzo daleko od najwyższych dni handlowych maja i czerwca.

W przypadku, gdy korekta ma miejsce, pierwszy poziom wsparcia wynosi $9500, a następnie 50-dniowa średnia ruchoma linia (różowa linia) obecnie około $9350. Ta ostatnia byłaby rozsądną korektą. W przypadku załamania marży $9200 – a w średnim okresie może okazać się ona niedźwiedzia.

Łączny limit rynkowy: 289 mld USD

Bitcoin Market Cap: 176,6 mld USD

Wskaźnik dominacji BTC: 61%