Bitcoin

Łączna wartość zablokowanych połączeń DeFi wynosi 17,5 miliarda dolarów (ATH).

  • DeFi ma teraz łączną wartość zablokowaną na ponad 17 miliardów dolarów.
  • Od początku ubiegłego roku sektor odnotował szybki wzrost

Jednym z objawień kryptońskiego świata w ubiegłym roku był zdecentralizowany sektor finansowy (DeFi), który w lutym osiągnął wartość 1 miliarda dolarów, a w listopadzie ponad 13 miliardów dolarów. Branża odnotowała 13-krotny wzrost w ciągu jednego roku.

I jak każdy inny sektor przemysłu kryptograficznego, który miał świetny początek roku, przestrzeń DeFi nie jest pominięta, ponieważ właśnie odnotował ogromny 23% wzrost w pierwszych dniach roku. W chwili obecnej DeFi ma ponad 17 miliardów dolarów zablokowanych w swojej całkowitej wartości od czasu tego zapisu. Zostało to ogłoszone przez DeFi Pulse, agregator witryn, który prowadzi rejestr branży DeFi.

Całkowita wartość zablokowana jest zazwyczaj używany do pomiaru popularności projektów DeFi i branży jako całości. Wzrost branży był związany z rozwojem Ethereum, który również odnotował wzrost o ponad 60 % w samym tylko tym roku.

Pomimo wzrostu całkowitej wartości zablokowanej, wartości takich żetonów jak ETH i BTC w nim zablokowanych spadły. Ethereum spadł o 4,5%, podczas gdy Bitcoin Era spadł o 4%.

Inne aktywa kryptograficzne również składają się na całkowitą wartość zablokowaną w DeFi

Bitcoin i Ethereum nie są jedynymi zasobami kryptograficznymi zamkniętymi w DeFi. Inne aktywa kryptograficzne, takie jak DAI, USDC i szereg innych monet, są zablokowane w systemie DeFi. Aktywa te przyczyniły się do zwiększenia wartości zablokowanej w przestrzeni kosmicznej o miliardy.

Wzrost sezonu altcoinów może jeszcze bardziej zwiększyć tę wartość. Plus wzrost cen dwóch głównych aktywów kryptograficznych może również mieć istotny wpływ na to, jaka będzie wartość w przyszłości.